Sklepy internetowe w ostatnim czasie przejęły ponad 60% handlu ogólnopolskiego. Tak szybki rozwój platform sprzedażowych spowodowany jest między innymi tym, że Internet stał się powszechnym i ogólnodostępnym a jednocześnie wygodnym i bezpiecznym miejscem zarówno do sprzedaży, jak i zakupu. 

Wzrost nowopowstałych sklepów on-line nie byłby możliwy, gdyby wraz z nimi równolegle nie rozwijały się systemy wspomagające sprzedaż oraz zarządzanie,  tzw. ERP (enterprise resource planning). Całość takich oprogramowań opiera się na wprowadzeniu integracji systemów ERP- takich jak enova365- w celu zautomatyzowania większości procesów zachodzących podczas zakupów. Pierwsze systemy opierały się tylko na generowaniu prostych raportów oraz dokumentów, takich jak faktury, e-maile, stan magazynowy. Obecnie pełne integracje pozwalają na całościowe zarządzanie sklepem z maksymalnym wykorzystaniem informatycznych rozwiązań.

ERP, czyli efektowne planowanie działaniami przedsiębiorstwa, to główny element wspomagający przedsiębiorców w prowadzeniu działalności on-line, który jest stale rozwijany przez specjalistów z dziedzin księgowości, kadr i płac, logistyki, itp

Potrzebujesz cennik enova 365? – wypełnij poniższy formularz, wyślemy Ci go

integracja enova ze strona internetową

Jednym z takich, wspomnianym już wcześniej systemem, działającym od wielu lat na polskim rynku, jest enova365. To solidny i niezwykle rozbudowany system ERP, który jest w stanie zintegrować się z większością dostępnych na rynku platform, takich jak Magento, PretaShop, Shoper. Łatwa integracja oraz intuicyjna obsługa zapewnia maksymalne wyręczenie człowieka z wykonywania powtarzających się, nużących czynności, eliminację błędów podczas wprowadzania danych, zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności oraz sklepu, itp. Envova365 pozwala zarządzać również stanami magazynu oraz produktami wprowadzanymi do sprzedaży (łatwiejsze wprowadzanie opisów oraz atrybutów produktu).  ERP to również wdrożenie elektronicznych metod płatności i ich księgowanie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu sklep jest w stanie obsłużyć szybciej i większą ilość zamówień w jednym czasie.