Różne biura rachunkowe to również odrębne oprogramowania, służące do obsługi klientów. Aktualnie do najpopularniejszych z nich należą między innymi Enova oraz Comarch Optima.

Oba te systemy obsługują moduł kadry-płace, z czego oprócz tego poprzez oprogramowanie Enova można kierować niemal wszystkimi procesami zachodzącymi w firmie- produkcją, handlem i magazynem, finansami i księgowością czy sprzedażą i usługami.

Enova dodatkowo daje możliwość integracji, exportu oraz importu danych pomiędzy tymi dwoma systemami. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu podczas zmiany oprogramowania w firmie, gdyż wszystkie zawarte dane można w prosty sposób skopiować do pliku w odpowiednim formacie a następnie wgrać do nowo zainstalowanego systemu. Ten proces migracji zachodzi półautomatycznie, a do jego zainicjowania wystarczy podstawowa wiedza z obsługi komputera.

Migracja pomiędzy systemem Optima a Enova w obrębie modułu kadrowo-płacowego skupia się na wymianie wszystkich danych, które dotyczą pracownika i jego zatrudnienia w firmie, a mianowicie takich elementów jak: umowy, ubezpieczenia, wynagrodzenia, harmonogramy pracy, urlopy, zasiłki, listy obecności, wnioski pracownicze, pożyczki, kursy i szkolenia i pozostałe.

Potrzebujesz cennik enova? – wypełnij poniższy formularz, wyślemy Ci go

integracja enova comarch optima

Dzięki automatycznemu eksportowi oraz importowi danych informacje te kopiowane są zdecydowanie szybciej, niż podczas wprowadzania ręcznego, co pozwala na trzykrotnie szybsze wdrożenie systemu Enova. Ponadto program Enova jest niezwykle elastyczny i funkcjonalny, dlatego cieszy się popularnością podczas komunikacji przedsiębiorcy z biurem rozliczeniowym.

Dzięki migracji z programu Optima do Enova wzrasta efektywność pracy. Dodatkowo zarówno pracodawca, jak i osoby z biura rachunkowego, mogą prowadzić niezależną pracę nad dokumentami, tj. raportami kasowymi, fakturami oraz wyciągami bankowymi swoich klientów. Rozwiązanie to wpływa także na wzrost wydajności oraz konkurencyjność przedsiębiorstwa poprzez pełną automatyzację poszczególnych procesów księgowych oraz kadrowo-pracowniczych. System działa intuicyjnie oraz jest w pełni funkcjonalny i kompleksowy, pozwalając zarządzać wszystkimi procesami w przedsiębiorstwie z jednego miejsca, dzięki czemu znacząco obniżają się koszty utrzymania firmy.